Bašta na Hrad!

spojme síly pro podporu společného národního kandidátaleták pro vytištění a roznášení sousedům do schránek, vylepování na nástěnky atd...Rozhovor s Jaroslavem Baštou těsně před volbami 11. 1. 2023

Jaroslav Bašta odmítá kovidové restrikce a s Petrem Hamplem se chce radit o jiné sociologické problematice než o povinném očkování, ke kterému má jasný postoj. Odvolání vlády je kromě podpory ze strany ústavních právníků podpořejno zejména vůlí lidu, kterou projeví právě v těchto prezidentských volbách. Ze všeho nejdůležitější je jednání o nastolení míru. Lidé, jděte k volbám!
Národní scéna podporuje Jaroslava Baštu III. 7.1.2023

Stále další představitelé národní scény a zástupci opozice se přidávají k podpoře prezidentského kandidáta Jaroslava Bašty: Jaroslav Štefec, Vladimír Štěpán, Karla Maříková, Petr Hampl, David Bohbot, Zdeněk Jandejsek, Jiří Medula, Norbert Naxera, Vítězslav Novohradský, Ivo T. Budil, Lenka Procházková, Ivan David a Cecílie Jílková
Další otázky pro Jaroslava Baštu – 4.1.2023

Pokud se stane Jaroslav Bašta prezidentem, odvolá vládu. A jaké kroky budou následovat? Co Jaroslav Bašta říká o „ukrajinských vízech“, o „čištění svazků StB“, o odebírání hlasů Babišovi a o vstupu Finska a Švédska do NATO?
Národní scéna podporuje Jaroslava Baštu II.

Další představitelé národní scény a zástupci opozice se přidávají k podpoře prezidentského kandidáta Jaroslava Bašty: Ivan Noveský, Dušica Zimová, Roman Horký, Antonín Baudyš, Jiří Hejlek, Petr Marvan, Pavel Fátor, Petr Drulák, Lenka Tarabová, Václav Havlíček, Daniel Solis a Bohdan a Ivan Yakobovi.
Otázky pro Jaroslava Baštu

Názory Jaroslava Bašty na kovidovou diktaturu, Evropskou unii, zestátnění důležité státní infrastruktury, válečný konflikt na Ukrajině, členství v NATO, Euro, elektromobily, digitální měnu a mobilizaci.
Národní scéna podporuje Jaroslava Baštu

Prezidentského kandidáta Jaroslava Baštu podporují Michal Semín, Ladislav Jakl, Zdeněk Koudelka, Jiří Janeček, Zuzana Majerová, Petr Hájek, Monika Pilloni, Václav Hrabák, Petr Štěpánek, Marek Adam, David Tesař, Jiří Kobza, Jiří Fuchs, Marek Obrtel, Otto Jarolímek, Josef Skála a Pepa Nos

Z kandidátů, kteří splnili podmínky prezidentské volby, je Jaroslav Bašta jediným, kdo má nezpochybnitelnou minulost při obhajobě občanských svobod a našich národních zájmů. Během svého života prokázal, že je ochoten o těchto hodnotách nejen mluvit, ale když je třeba, tak jako za minulého režimu, i trpět. V roce 1970 byl vyhozen ze studia na vysoké škole a v roce 1971 v politickém procesu odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně za podvracení republiky. Od roku 1972 působil aktivně v disentu a patřil k prvním signatářům Charty 77.
I jeho polistopadové postoje a politické zkušenosti nám dávají jistotu, že prezidentský úřad bude v jeho případě v dobrých rukou. Jako jediný z kandidátů má nejen poslaneckou a ministerskou zkušenost, ale i bohaté diplomatické zkušenosti ze svého působení na postu velvyslance v Rusku, a později na Ukrajině, což je v dnešní turbulentní době obzvlášť cenné.
Prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil, a proto je v současné době nebezpečných mezinárodních tlaků na zavlečení naší země do války pro budoucnost našich dětí nadmíru důležité, kdo se tohoto úřadu ujme. Jaroslav Bašta je tou nejspolehlivější zárukou, že naše země nebude do zbytečného válečného konfliktu zatažena.
Z těchto důvodů jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že Jaroslav Bašta je tím nejlepším kandidátem na prezidenta České republiky.
Proto mu veřejně vyhlašujeme naši plnou podporu.
Mgr. Petr Bahník  – předseda Akce D.O.S.T.
Mgr. Jiří Kobza  – poslanec SPD
Zuzana Majerová  – předsedkyně Trikolora
Václav Hrabák  – publicista
Ladislav Jakl  – mediální analytik
Petr Hájek  – šéfredaktor magazínu Protiproud
Mgr. Stanislav Novotný  – předseda Asociace nezávislých médií
doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.  – ústavní právník
MUDr. Marek Obrtel  – velitel Národní domobrany
Mgr. Michal Semín  – publicista
David Tesař  – předseda strany Manifest
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.  – předsedkyně Aliance národních sil
Antonín Baudyš  – Inciativa Říp
Rostislav Kubíček  – hnutí Občan v odporu
Lenka Tarabová  – iniciativa Občanská neposlušnost
Aleš Stebel  – nadační fond Platonův štít
Radek Pech  – publicista, Kulový blesk
Petr Štěpánek  – 1. místopředseda Trikolora
Mgr. Josef Nerušil  – předseda SPD Praha
Pepa Nos  – písničkář
Roman Horký  – zpěvák a kytarista skupiny Kamelot
Jiří Fuchs  – filosof
RNDr. Otto Jarolímek, CSc.  – vysokoškolský pedagog, podnikatel
František Červenka  – publicista
Petr Marvan  – učitel, Manifest
Tomáš Čada  – Iniciativa ŘÍP
Jan Betko  – publicista
Radana Trčová  – hnutí Občan v odporu
David Hibsch  – grafik
Petr Markvart  – právník a podnikatel
Připojte se k podpoře: info@zachranmenasstat.cz

    

    

Vysílání Národního proudu 22. 3. 2024

Náš nejcennější státní symbol, zlatý korunovační kříž, byl na půl roku odvezen do německého...
 

Záznam ze shromáždění na Vítkově 1. května 2023

Výzva POJĎME SE NEBÁT!

(text výzvy)
PODEPSAT VÝZVU

Mír a spravedlnost

Prohlášení k výzvě Mír a spravedlnost

Bašta na Hrad!

Společná výzva zástupců stran, hnutí a spolků

17. 11. pochod Zachraňme náš stát z Vyšehradu na Národní

(podrobnosti)

Vyhlášení iniciativy Zachraňme náš stát

Záznam z vyhlášení výzvy Zachraňme naši republiku


 

#zachranmenasstat